Koertega merele!

See lugu on koerasõpradele! Millega tasub arvestada, kui koos oma neljajalgse semuga paadisõidule minna?

Eesti saared pakuvad väärt matkamise võimalusi

Hea põhjus, miks õppida väikelaevnikuks! Meresõiduhuviline Innar jagab oma lugu sellest, kuhu talle meeldib koos oma pojaga Eestis paadiga sõita.

Head meresõidu piirkonnad Euroopas: Kreeka ja Horvaatia

Kuniks Eestis on tali, siis kuhu minna paadiga sõitma? Kipper Pedro @5Sails annab hüva nõu ja soovitab algajale väikelaevnikule Kreekat ja Horvaatiat.

VIDEO: Heaks purjetajaks saab läbi praktika!

North Dream Yacht kapten Nikita Fedonkin teab, et purjeprofiks teeb praktika, praktika ja veelkord praktika!

VIDEO: Päästevest selga!

Olgugi, et päike paistab ja tuul on leebe, siis päästevest hoia ikka alati seljas. Vabatahtlik merepäästja Olari räägib kogemusest, et nii on kindlam!

VIDEO: Tüdrukutega merel

Kaptenikool võttis sõbrannad kaasa ja käis merel. Aitäh Eva, Marleen, Lea, Brigita, Helen ja Kati.

VIDEO: Kuidas purjetamise pisik nakkab?

Meremehed räägivad, et kui purjetamise pisik nakkab, siis on see eluks ajaks. Uurisime jahtkapteni ja purjetamise koolitaja Laur Lumeti käest, et kuidas sellega siis täpselt on.

VIDEO: Kuidas merele minekuks ettevalmistuda?

Tark ei torma! Enne merele minekut on ettevalmistuseks 3 põhireeglit: Vaata mereilmateadet! Soovitus algajatele – merele minna vaid siis, kui tuulekiirus on alla 8 m/s Veendu, et paat on õigesti varustatud (vt Meresõiduohutuse seadus) ja tehniliselt korras Teadmised merel ohutult liiklemiseks (vt www.kaptenikool.ee)

Kõik merele!

Ahoi tulevane väikelaevajuht! Kas teadsid, et väikelaevajuhiks saab nüüd lihtsamalt? Kaptenikoolis saad Sa läbida väikelaevajuhi teooriaõpe veebis! Vaata lähemalt: www.kaptenikool.ee Väikelaevajuhi teooriakursus internetis Lihtne ja kaasahaarav veebikursus Videoloengud arvutis ja nutiseadmes Sulle sobival ajal ja kohas Mõne õhtu või oma tempoga Kohtumiseni meretarkuste teekonnal!

Kaptenikool.ee blogi nüüd avatud!

Siin blogis jagavad Kaptenikooli instruktorid ja sõbrad meretarkusi ja hea-teada nippe. Loomulikult on programmis ka mere-elu elamused! Püsi lainel!